facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Теракт на Манхеттені. У США висунули офіційні звинувачення Саїпову

22.11.2017


За двома статтями обвинувачення йому може загрожувати довічне ув'язнення або смертна кара.
Уродженцю Узбекистану Сейфулло Саїпову, який 31 жовтня на вантажівці протаранив людей на Манхеттені в Нью-Йорку, пред'явили звинувачення в тероризмі і вбивстві. Про це пишуть РИА "Новости".

Зазначається, що у загальній складності Саїпову закидають вісім вбивств (за кількістю жертв атаки), 12 спроб вбивств (з числа потерпілих), сприяння і спробу сприяння терористичному угрупованню ІДІЛ, а також звинувачення в насильстві та пошкодженні транспортного засобу. 

Обвинувальний висновок з 22 пунктів винесло журі присяжних.

"Саїпов постане перед судом", - йдеться в документах прокурора Південного округу Нью-Йорка.

За двома статтями обвинувачення Саїпову може загрожувати довічне ув'язнення або смертна кара.

У повідомленні мін'юсту США зазначається, що Саїпов зізнався слідчим в тому, що на вчинення атаки з використанням вантажівки його надихнули відео "Ісламської держави" (ІДІЛ), які він дивився по телефону. Спочатку він задумав злочин ще рік тому, а за два місяці до атаки вирішив його зробити саме з використанням вантажівки, щоб постраждало якомога більше "невинних цивільних осіб". Приблизно за тиждень до злочину він орендував машину і почав тренуватися керувати нею.

Нагадаємо, у середмісті Нью-Йорка, в районі Нижній Манхеттен, 31 жовтня чоловік на пікапі збив кількох людей, а потім вийшов з автівки й відкрив стрілянину. Унаслідок нападу вісім людей загинули (шестеро на місці події, а двоє померли в лікарні),  ще 12 осіб поранені.

Президент США Дональд Трамп закликав стратити обвинуваченого у скоєнні нападу.