facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олексій Дорошенко: «Хліб в Україні коштує вже іноді на 40% дорожче, ніж в Європі»

20.02.2020

Аномальна тепла зима нашкодить врожаю зернових, водночас експерти прогнозують рекордний врожай зимових овочів в Україні. Температурні рекорди і погодні аномалії можуть влетіти нам в копієчку, адже деякі продукти значно подорожчають, зокрема хліб. Що має подорожчати, і до чого нам загалом готуватися, розповість гість студії «Доброго ранку, Країно!» Олексій Дорошенко – голова Асоціації постачальників торговельних мереж:

«Скажу по Станіславському:не вірю в подорожчання. Тому що підстав для подорожчання зараз ніяких немає. Ми кожного року чуємо, що очікуйте подорожчання на хліб, на м’ясо, на овочі, на молочку. Ми бачили, що дійсно ціна росте, але кожного року вона зросте все менше і менше. На сьогоднішній день хліб в Україні коштує вже іноді на 40% дорожче, ніж за кордоном, в країнах Європи. Куди ще дорожче? Ми вже купуємо досить дорого. Тому фактично, коли ми будемо говорити про те, за рахунок чого, тоді нам дешевше буде купувати зерно за кордоном, робити тут борошно і випікати хліб з іноземного борошна, ніж українського.

Ми зараз бачимо деякі речі позитивні, деякі речі негативні, тому зараз нас попередили про негативні наслідки. Але в той же час ми кожного року вирощуємо рекордні для України врожаї зернових, ми експортуємо. З іншого боку, ми ж розраховували, що коли ми будемо вирощувати більше, фактично це буде впливати на ціну на хліб. Ні, не вплинуло, хліб лише дорожчав. Тому коли зараз, наприклад, ми зберемо трошки менше, це ніяким чином не позначиться, тому що ми використовуємо невелику частку з того, що вирощуємо, для внутрішніх потреб. Все інше ми продаємо. І якраз коли ставлять питання, а чи буде впливати, наприклад, великий врожай на ціну, практично ні. Тому що напряму на ціну, яку ми бачимо на полицях, не впливає. А з іншого боку, імпортер продає за кордон, а повертає валюту, це означає зростання ВВП, через зростання ВВП ми можемо перерозподіляти це на пенсії, зарплати. Це складний шлях, і ми розуміємо, що до деяких доходить, до деяких ні. Тому в даному випадку, коли ми говоримо, що, можливо, буде трошки менше врожай, ніж 2019 року, то це ніяким чином не вплине зараз на ціни. Хліб і так буде потрошки дорожчати, можливо відсотків на п’ять-шість за весь рік».