facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Тетяна Циба: «Люди, які очолювали натовп у Нових Санжарах, не були налаштовані на діалог»

21.02.2020

45 українців і 27 іноземних громадян прилетіли до України з Уханю. До останнього не було відомо, в якому місті літак приземлиться та куди повезуть евакуйованих. Що відбувається зараз в Нових Санжарах, де вчора протестували проти розміщення тих, хто повернувся з Китаю, можемо дізнатися в Тетяни Циби – народного депутата, фракція «Слуга народу», яка була на зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!»:

«Насправді десь о 4-й ранку я і мій колега Максим Перебийніс повернулися в Київ з Нових Санжар. А Костянтин Косаєв, це депутат-мажоритарник, він залишився на місці. До 12-ї ночі ми ще були там, і я можу запевнити, що там було все в порядку. На оперативному штабі ще раз проговорювали про те, яким чином буде охоронятися територія і яким чином буде забезпечена життєдіяльність евакуйованих українців, які знаходяться в санаторії. Тоді була певна доповідь представників правоохоронних органів і інших силових відомств. Вони говорили якраз про те, що периметр очіплений і немає ніяких загроз якогось незаконного проникнення, і взагалі вони очікують, що все пройде спокійно. Насправді поки що не знаю нової інформації, перед ефіром подивилася стрічку новин, поки що нічого не знайшла, що мені дозволяє сподіватися на краще.

Ви знаєте, вчора ситуація була така, що місцеві мешканці були трошки налякані, але це не була паніка. Так, місцеві мешканці задавали питання, задавали питання губернатору, міністрам, які там були. Там трохи раніше, ще за декілька днів до того, там бува замміністра охорони здоров’я, вони спілкувалися. Звісно, залишалися ще якісь побоювання, але, в принципі, паніки не було. Єдине, що була реальна паніка, якась дуже накручена і підігріта алкоголем, на мосту, на тій єдиній дорозі, яка веде до санаторіїв. І там дійсно була частина людей, яка просто стояла подалі, і вона, відповідно, не дуже могла чути якісь пояснення, а от люди, які очолювали весь цей натовп, вони не були налаштовані на діалог. Вони просто кричали, вони намагалися спровокувати правоохоронців. І ще раз кажу, вони були досить-таки підігріті алкоголем. Вони не хотіли сприймати інформацію Знаєте, було таке враження, що в них зовсім інше завдання, що чи гірше буде, тим краще».