facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Сергій Риков: «Через око коронавірус також може потрапити до організму»

23.03.2020

В умовах епідемії та карантину громадянам рекомендовано носити маски, які мають захистити в тому числі від дотиків до обличчя, аби не перенести коронавірус на слизову. Загалом чи є захист, крім маски та рукавичок, будемо говорити з Сергієм Риковим – професором, завідувачем кафедри офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика:

«Дійсно, через брудні руки попадає в слизову оболонку і ока, і носа, і рота ця інфекція. Але мова йде про те, що через око також може попасти коронавірус. Яким чином захиститися? В першу чергу окуляри. Окуляри можуть бути будь-які. Тобто, якщо ви користуєтеся звичайними окулярами, якщо у вас короткозорість, далекозорість, це вже захист. Якщо ні, то в будівельних магазинах продаються звичайні пластикові окуляри, і вони коштують 20 грн., вони добре обробляються, і їх також можна придбати для того, щоб не було прямого попадання інфекції. Тобто коли ви спілкуєтеся з тим, хто хворіє, із слиною може потрапити коронавірус вам на слизову оболонку. І друге – це ваші руки можуть занести. Людина часто хоче почесати око чи ще щось, але коли є така перегорода, як такі пластикові окуляри, то ти до ока не доторкнешся.

Але повинні знати, що не така вже страшна ця біда через око. Тому що у нас в оці є сльоза і є лізоцим – фермент природній, який зменшує кількість цього коронавірусу. І важливий момент, що коронавірус дуже тяжкий і по сльозовим шляхам попадає в носоглотку, і потім ми ковтаємо його, і він попадає вже в легені. Так от, так як він важкий, то поки він попаде в легені, ми повинні перш за все після того, як ми прийшли із загальних місць користування, прополоскати носоглотку. Тому що він за одну секунду в легені не попадає. Проходить година-дві-три, до доби. Це може бути будь-який розчин. В першу чергу всі полоскалки стоматологічні, ви можете ними користуватися. Але вірус дуже боїться кислого середовища. Тобто ви берете півлимона на стакан води, і ця полоскалка вам на цілий день. І найголовніше треба пам’ятати, що коронавірус хоче жити, і він живе тільки в живій клітині. Тобто в мертвій людині він не живе, і його завдання розмножитися. Не вбити людину, він хоче жити. Йому треба передати себе, щоб далі розвиватися. Через те потрібний карантин і засоби гігієни».