facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Єгор Божок: «Центральний апарат МЗС України, закордонні дипломатичні установи працюють в цілодобовому режимі»

23.03.2020

В умовах коронавірусу в світі Україна намагається зібрати своїх громадян по всьому світу. Зусиллями уряду та МЗС людей повертають додому. З гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Єгором Божком – заступником міністра закордонних справ говоритимемо про те, якою ціною повертаються ці люди, наскільки нагальною була необхідність їх повернути, що чекало їх за кордоном та що чекає на батьківщині.

В якому режимі зараз працює Міністерство закордонних справ України?

В сучасних умовах, в сучасній атмосфері я дійсно вважаю важливим повідомити нашим громадянам про те, що, незважаючи на жорсткий карантин і суттєві обмежувальні заходи по всьому світу і в Україні, МЗС України, Центральний апарат, закордонні дипломатичні установи працюють в цілодобовому режимі для того, щоб забезпечити належний захист, підтримку громадян України, які опинилися в цей час за кордоном.

А на карантин якусь частину відправляють додому, в ізоляцію, дистанційно хтось працює?

Так. Робота організована таким чином, щоб ті, хто може працювати з дому, працювали з дому. Але це не означає, що робота не відбувається на тому рівні і в тій динаміці, яка потрібна. В цілодобовому режимі також працюють і всі інші необхідні відомства і органи держави. Такі, як Офіс президента, МВС, Міністерство інфраструктури. Ми перебуваємо в постійному цілодобовому контакті і вживаємо всіх можливих заходів для того, щоб забезпечити як повернення українців в Україну, так і дотримання належних санітарно-карантинних заходів при цьому.

Зараз організація обсервації для тих, хто повертається з-за кордону, виглядає інакше, ніж історія з Новими Санжарами. Зараз повертаються тисячі, і ніхто їх не обсервує.

По-перше, я б з цим категорично не погодився. Обсервація і спостереження за всіма громадянами України відбуваються ще в момент перевезення їх до тих транспортних засобів, якими вони будуть повертатися. Жодним чином жодну особу не буде випущено з карантину, якщо у місцевої влади, у місцевих лікарів є підозра, що з цією людиною щось не так. Приклад дуже показовий був в Єгипті, коли навіть у випадку, коли в готелі з’явилася людина з підозрою на коронавірус, всі 730 українців, які перебували в той час в готелі, були поміщені на карантин. Тобто спостереження відбувається з самого початку. Перед посадкою в літак або в інші транспортні засоби також відбувається спостереження. Якщо буде помічена людина з першими ознаками недуги, відповідно додаткові перевірки будуть вжиті негайно. По прильоту відбувається те саме.